Hünnap Doğal Good Cops Keçi Sütlü Vitaminli Kakaolu Gevrek 300 g

₺49,95
Adet
Hünnap Doğal Good Cops Keçi Sütlü Vitaminli Kakaolu Gevrek 300 g adlı ürünü 1 adetlik adımlar halinde alabilirsiniz

Hünnap Doğal Good Cops Keçi Sütlü Vitaminli Kakaolu Gevrek 300 g

 

 

Goodcoops Nedir?
Gluten içermeyen Vitaminli Kakaolu Gevrektir.

Keçi sütünün özellikleri
Keçi sütü özellikle laktoz intolerans sorunu yaşayan ve diğer hayvanların sütüne duyarlı olan bireylerde kullanılabilir farklı besin yapılarını içermesi ve kolay sindirilebilirliği bakımından dikkat çekicidir

Keçi sütü yüksek oranda küçük çaplı yağ kürecikleri ve düşük düzeyde αs1-kazein içerir ve bu özellikleriyle sindirim ve absorbsiyonu daha kolaydır.

Yüksek oranda protein, protein olmayan azot (karnitin) ve fosfat içeriğine bağlı yüksek tamponlama kapasitesi sayesinde gastrointestinal sağlığın korunmasına yardımcı olur.

Keçi sütü bebek, süt çocuğu ve çocuk beslenmesinde anne sütünün verilemediği durumlarda eksik olan demir, folat, vitamin B12, C ve D içeriği bakımından zenginleştirilmesi ve yüksek elektrolit içeriğinin dengelenmesi kaydıyla (taze sağılmış keçi sütü olarak değil teknolojik işlem görmüş keçi sütü formunda) inek sütüne alternatif olarak tercih edilebilir.

Glutensiz ne demek?
Türk gıda kodeksine göre kuru madde miktarı üzerinden 20 mg/kg altında gluten içeren gıda maddelerine glütensiz denilebilir.

Ek gıda nedir?
Ek gıda anne sütünün yanında katı gıdalara geçiş yapan bebeklerin günlük beslenme ihtiyacının bir kısmını karşılamak amacıyla içeriği TGK ek gıdalar tebliği referans alınarak özel oluşturulmuş gıdalardır.

Goodcops nasıl hazırlanır/tüketilir?
7 yemek kaşığı (30 g= 1 porsiyon) Hünnap Goodcops Kakaolu Gevrek’i bir kaseye koyun. Üzerine isteğe bağlı soğuk veya ılık süt ekleyerek ya da sade olarak tüketebilirsiniz.

Goodcops'ı kimler ne zaman tüketebilir?
24 ay ve üzeri çocuklar ve yetişkinler tüketebilir.

D3 Vitamini nedir?
D3 vitamini vücudumuzun sentezlediği D vitamini formudur .
Ancak besinlerde çok düşük miktarda olduğu için yeterince alamayız.
Bu sebeple büyük oranda haricen takviye edilmesi gerekmektedir.


İÇİNDEKİLER
Mısır unu, Hurma pekmezi(%19,6), Keçiboynuzu unu(%15,3), Yağı azaltılmış kakao tozu(%4,5), Pirinç unu, Tam yağlı keçi sütü tozu(%2,5), Emülgatör (Ayçiçek lesitini), Aroma vericiler(bitter çikolata, vanilya), Kaya tuzu, Vitamin ve mineraller; Vitamin B1, B2, B3, B6, B5, B9, B12,D3, Demir, Çinko

Bu ürünü alanlar bunu da aldı!