İçim Orman Meyveli Kefir 260 ml

Marka: İçim
₺17,95
Adet
İçim Orman Meyveli Kefir 260 ml adlı ürünü 1 adetlik adımlar halinde alabilirsiniz

İçim Orman Meyveli Kefir 260 ml

 

 

"Mucize içecek" olarak adlandırılan kefir, yüzyıllardır Orta Asya ve Kafkasya gibi coğrafyalarda sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazıdır. Sağlığa olumlu etkileriyle birlikte tüm dünyada popülerlik kazanmış besleyici bir fermente süt ürünüdür.

Hem sağlığa faydalı hem de lezzetli bir içecek arıyorsanız doğal probiyotik kaynağı İçim Kefir'i her gün tüketebilirsiniz. Sade, laktozsuz, geleneksel tat ve meyveli çeşitleri ile faydayı sofralarınıza taşıyabilirsiniz.

İçim Kefir Ailesi

İçim Kefir, dengeli bir yaşam için gerekli vitamin ve mineralleri içerir. Ayrıca bağışıklık sistemini desteklemeye ve sindirim sistemini düzenlemeye de yardımcı olur. Peki, günün her saatinde tüketebileceğiniz içimi keyifli, sindirimi kolay İçim Kefir ailesinde hangi lezzetler var? Hadi, onlarla tanışalım!


Kefirin faydaları nelerdir?
Çalışmalar, bu fermente içeceğin sindirimden bağışıklığa kadar pek çok konuda olumlu etkileri olabileceğini gösterir. Sütteki tüm faydalı besin öğelerini içeren içeceğin bir artısı, laktoz oranının süte göre az olmasıdır.

Fermente bir ürün olduğu için içerisinde; bifidobacterium, lactobacillus acidophilus gibi probiyotik mikroorganizmaları da barındırır. İşte, kefirin faydaları:

● Bağırsak florasını dengelemeye yardımcı olur: İçeriğinde bir milyonu aşkın faydalı mikroorganizma bulunur. Bağırsak florasını dengeleyerek "ikinci beyin" olarak bilinen bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardım eder.
● Sindirim sisteminin düzenlenmesine katkıda bulunur: Sindirime yardımcı iyi mikroorganizmalar sayesinde sadece bağırsağın değil tüm sindirim sisteminin düzenli çalışmasında etkilidir.
● Bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur: İçeriğindeki probiyotikler, sindirim sisteminde çoğalarak bağışıklık sisteminin zararlı mikroorganizmalara karşı güç kazanmasına katkıda bulunur.
● Kolesterol seviyelerini dengelemeye destek olur: İçerdiği laktik asit ve maya sayesinde halk arasında kötü kolesterol olarak bilinen LDL'nin düşmesine katkı sağlar.
● Kilo kontrolüne yardımcı olur: Yüksek protein içeriği ile tok tutan içecek, iştahı düzenlediğinden kilo kontrolü için de kullanılabilir.

Enerji ve Besin Öğeleri 100 ml için
Enerji: 261 kJ / 62 kcal
Yağ: 1,5 g
Doymuş yağ: 1,0 g
Karbonhidrat: 9,4 g
Şeker: 9,3 g
Lif: 0 g
Protein: 2,7 g
Tuz/sodyum: 0 g
Kalsiyum: 97 mg

Detaylı Bilgi
Markaİçim
Bu ürünü alanlar bunu da aldı!