Facebook Pixel
Takip Listesine Ekle

Sütaş Uzun Ömürlü Light Süt 1 lt

Marka: Sütaş

16,95 ₺
Stok durumu : Stokta var
SKU
111987
Adet

Sütaş Uzun Ömürlü Light Süt 1 lt

 

 

Sütaş sütün benzersiz lezzetini % 0 yağ oranıyla sunan Sütaş Light Süt, formuna özen gösterenlerin tercihidir. Lezzeti ve sağlığı, bir arada sunan Sütaş Light Süt, formuna dikkat edenler için çok özel bir seçenek. Sütaş’ın benzersiz lezzetinden vazgeçmek istemeyen ama formunu korumak isteyenler için geliştirilen Sütaş Light Süt, kolestrol içermez, bu nedenle kalp ve damar sağlığının korunması açısından güvenle tüketilebilecek bir üründür.

Sütaş Uzun Ömürlü Süt nasıl üretilir?

Doğallığından, hijyeninden ve kalite standartlarımıza uygunuğundan emin olduğumuz sütleri, uzun ömürlü süt üretimi için UHT ünitesine alıyor, saniyeler içinde ısıtıp soğutuyoruz (135°C’de 4 saniye tutarak 4°C’a soğutuyoruz). Böylece sütün besin değeri ve doğallığı korunuyor. Özel makinalarda steril ortamda, özel ambalajlara doldurulan bu sütler paket açılmadığı sürece oda sıcaklığında bile tazeliğini koruyor. Nihai kalite testlerinden geçen Sütaş Uzun Ömürlü Sütü satış noktalarına ulaştırıyoruz.

Uzun ömürlü süt herhangi bir koruyucu madde içerir mi?

Hayır, Türk Gıda Kodeksi’ne uygun şekilde üretilen Sütaş UHT süt herhangi bir koruyucu madde içermez.

Uzun ömürlü süt üretiminde süt tozu kullanılıyor mu?

Hayır, Türkiye’de Türk Gıda Kodeksi İçme Sütleri Tebliği’ne göre Sütaş UHT süt üretiminde süt tozu kullanılmaz.

Uzun ömürlü süt açıldıktan sonra ne kadar süre içinde tüketilmelidir?

Ambalajı açıldıktan sonra buzdolabında (+4°C) saklanmalı ve 2-3 gün içerisinde tüketilmelidir. Çünkü süt havayla temas ettiği anda; bulunduğu ortamın sıcaklığı, ortamdan aldığı mikroorganizmaların yoğunluğu ve saklama koşullarına bağlı olarak tazeliğini hızlıca kaybeder.

Bu ürünü alanlar bunu da aldı!